Uzbekistānas planēta
Mē s esam atvē ruš i sev, mū ž seniem putekļ iem klā tas senā s durvis, aiz kurā m ir skaisti pasakainie Austrumi, un vē lamies pastā stī t daž us sausus faktus par to, kā di deviņ metrī gi stereotipu viļ ņ i par š o apbrī nojamo valsti, ko sauc par Uzbekistā nu, kas tik biedē t mū sdienu ceļ otā jus, vajadzē tu salū zt.
Droš ī ba. Uzbekistā na ir absolū ti droš a valsts. Papildus viesmī lī bas paraž ā m par jū su sirdsmieru rū pē jas milzī ga sabiedriskā s kā rtī bas sargu armija - lidostā , laukumos un laukumos, stacijā s un krustojumos jū s sagaida un aizraida cilvē ku gā dī gi skatieni. vienveidī gs. Uzbekistā nas pilsoņ iem š ā da uzmanī ba var š ķ ist lieka, un mums, viesiem, kas š eit atrodamies tū kstoš iem kilometru no savā m mā jā m, š ā das rū pes tikai nomierina un atslā bina.
Ar tik lielu policistu skaitu visa brauciena laikā dokumenti ne reizi netika pā rbaudī ti, piegā ja klā t daudzkā rt, bet viss izvē rtā s "laba ceļ a" vē lmē s. Personī gi es jau sen esmu zaudē jis ieradumu uz š ā du policistu rī cī bu. Papildus bargai pieklā jī bai ar viņ iem vienmē r var atrast kopī gu valodu un par simbolisku samaksu nokļ ū t vietā s, kur ceļ š ir slē gts vienkā rš iem mirstī gajiem.
Pilsē tas. Taš kenta ir liela, zaļ a un ļ oti tī ra pilsē ta, tā tiek nepā rtraukti laistī ta, slaucī ta, celta un labiekā rtota. Samarkanda var dalī ties ar š o prieku, Buhā ra ir nedaudz putekļ aina, jo atrodas tuvu tuksneš a ugunī gajai elpai, bet arī ļ oti kopta un mā jī ga pilsē ta.
Transports. Es jums apliecinu, ja jums ir 3-4 cilvē ku kopiena, jū s pat nepamanī sit transporta izmaksas. Taksometrs pa pilsē tu maksā apmē ram 1-2 dolā rus, pilnvē rtī ga auto tū re pa nakts alejā m un bulvā riem maksā.5-6 dolā rus.
Cenu cilvē cī gums ir attiecinā ms arī uz starppilsē tu transfē riem - automaš ī na no Samarkandas uz Taš kentu maksā apm. $40.4 stundas ar Daewoo-Nexia salī dzinoš i labā trasē . Varat arī izmantot firmas vilcienu Taš kenta-Samarkanda, kura luksusa nodalī juma izmaksas ir aptuveni 12 USD vienai personai, tas ir ļ oti ē rti un ē rti (gaisa kondicionieris, pā rtika, dzē rieni, TV). No Taš kentas izbrauc no rī ta, tuvā k pusdienlaikam jau Samarkandā . Neaizstā jams variants vasaras karstumā.
Alkohols. Veikalos un lielveikalos ir salī dzinoš i liela vī nu, alus, degvī na izvē le. Un, manuprā t, neviens tevi pat nesodī s, ja dzersi tieš i uz ielas. Bet fakts ir tā ds, ka neviens to nedara, visu laiku viņ i nekur nav redzē juš i dzē rā jus (izņ emot kafejnī cas un restorā nus), un vē l jo vairā k piedzē ruš os. Daļ ē ji no tā ielas vakarā un naktī ir tik mierī gas. Tradī cijas...
Valū ta. Samainī t Krievijas rubļ us bankā ir problemā tiski.
Lī dzi bija arī eiro, kas arī š ķ ita pasaulē populā rā kā valū ta, tā pē c ar lielā m grū tī bā m to varē ju samainī t tikai vienā vietā . Paņ emiet ASV dolā rus ceļ ā . Lū dzam ņ emt vē rā , ka banknotes ir labā stā voklī (nolietotas un pat nedaudz saplē stas banknotes š eit netiek pieņ emtas) un labā k, ja tā s ir 10.20 vai 50 dolā ru banknotes. Pirmkā rt, vietē jā naudā.100 dolā ri tas var bū t vesels maiss ar summā m, un, otrkā rt, ja radī sies nepatī kama situā cija, tas nebū s tik nož ē lojami.
Viesnī cas. Jū s varat apmesties pompozos padomju debesskrā pjos vai ultramodernā s ē kā s no stikla un betona, bet mē s vienmē r izvē lē jā mies nelielas privā tas viesnī cas. Nakš ņ oš ana diviem ar brokastī m maksā apmē ram 35-45 dolā rus, kas Uzbekistā nai ir liela nauda.
Bet par š o naudu jū s ienirt, piemē ram, viduslaiku Buhā ras atmosfē rā (veca Bai mā ja, atjaunota, ar visā m ē rtī bā m, bet nezaudē jot savu austrumniecisko garš u) vai Samarkandas karavā nserai. Izmitinā š anas apstā kļ i ir ļ oti labi, divā s no č etrā m viesnī cā m bija baseins, kas ir jauks papildinā jums saulainā dienā.
Noslē dzu savu referā tu, iespē jams, kirilicā izskanē juš ā atmiņ as kā du iedvesmos ceļ ot uz Uzbekistā nu, bū š u ļ oti priecī gs.
Mans viedoklis ir tā ds, ka pirms ceļ ojuma uz Vidusā ziju ir jā nobriest (labā nozī mē ), jā izjū t tieksme pē c pavisam citas pasaules, kuras saknes meklē jamas senos laikos. Reģ ions savā attī stī bā izgā ja cauri ļ oti daudziem vē sturiskiem posmiem, kuros bija vislielā kie uzplaukumi (mā ksla, zinā tnes, kultū ra, arhitektū ra) un briesmī gi kritumi ar postu un gandrī z pilnī gu aizmirstī bu.
Tač u katru reizi Austrumi uzplauka ar jaunu sparu un katru reizi Samarkandā un Buhā rā atnā ca caurspī dī gs pavasaris ar aukstā m straumē m, ziedu aromā tiem un putnu dziesmā m.
Neraugoties uz mū ž ī gajā m tirdzniecī bas un kultū ras saitē m ar citā m valstī m, Uzbekistā na nav zaudē jusi savu izcilo oriģ inalitā ti, eiropieš iem (kuru vidū ir arī lielā kā daļ a krievu) pā rsteigums un sajū sma š eit ir visur, sā kot no oriģ inā lā m arhitektū ras formā m lī dz dabai, kur lī dzā s pastā v tuksneš i un spilgti dā rzi.
Nemē ģ iniet meklē t marš rutus ē rtos autobusos ar "plaš u" ekskursiju programmu, ticiet man, tas ir tikai blā vs pasaules vā ks, kas jums var pavē rties patiesī bā . Austrumu tirgus, agrā s pastaigas pa miegaino vecpilsē tu, karsta tē ja zem milzī gā m dienvidu zvaigznē m, labi zinā mā viesmī lī ba un slaidie minareti un simtgadī gie putekļ i uz bruģ ē tā m ielā m kalpo kā dekorā cijas tam visam.