Agoras puse

Agora Sidē, Side Agora, Agora Sidē
Turcija, Sānu
nav atsauksmju
Abonējiet atsauksmes:
Abonementa iestatīšana Uzrakstīt atsauksmi
GPS: 36.7683, 31.3912

Agoras puse

Agora Sidē, Side Agora, Agora Sidē
Turcija, Sānu
Saglabājusies agora atrodas kolonādes ielas ziemeļrietumos un praktiski saplūst ar teātra skatuvi. Ieeja tajā atrodas caur vārtiem, kuriem ir nosaukums Propylon (kolonnu monumentāla ieeja), kas atrodas iepretim muzejam. To no visām pusēm ieskauj granīta kolonnas, kuru postamentos ir "atik-ion" secība, bet augšpusē - "Korinta" secība. Pēc arhitrāva slīpais jumts ir koka, un agoras četros stūros ir pjedestāli ar statujām (eksedrās).
Aiz dienvidrietumu eksedras, saplūstot ar teātra skatuvi, atradās pusapaļa monumentāla būve - tualetes (latrijs), pārklāta ar velvi. Šī ir vienīgā labi saglabājusies un ļoti skaisti iekārtotā antīkā tualete Anatolijā. Tajā ir divdesmit četras sēdvietas, tās sienas bija pārklātas ar marmoru, bet uz grīdas - mozaīka. Kanalizācija notekūdeņiem atradās zem akmens tualetes poda sēdekļiem, un tās priekšā bija atvērts saldūdens kanāls, kas nodrošināja tīrību.
Agorai savulaik bija divi ieejas vārti, kurus slēdza sienas. Agora Sidē un visas pārējās būves tajā tika uzceltas mūsu ēras otrajā gadsimtā. Tā tika uzcelta īpaši netālu no teātra pēc senās romiešu arhitekta Vitruvija ieteikuma, lai teātra skatītāji varētu aizsegties pēkšņu nokrišņu laikā.
Laukuma centrā, kuram ir kvadrāta forma, ir redzamas laimes dievietes apaļa tempļa un Tihes korpusa pēdas. Viņa, saskaņā ar leģendu, vadīja pilsētas likteni. Par godu dievietei tika uzcelts templis ar pielūgsmes vietu, ap to izvietotas kolonnas ar karnīzēm.

VIETAS TUVUMĀ
Amfiteātra puse
Novērtējums 9.5 - 6 atsauksmes
Turcija, Sānu
Arhitektūra, Stats
attālums: 0.1 km.
Uz kartes
Side muzejs
Novērtējums 9.0 - 5 atsauksmes
Turcija, Sānu
Arhitektūra, Muzeji, Stats
apmeklējums: Apmaksats
attālums: 0.1 km.
Uz kartes
Monumentāla strūklaka Nymphaeum
Novērtējums 8.5 - 2 atsaukt
Turcija, Sānu
Arhitektūra, Stats
attālums: 0.2 km.
Uz kartes
Apollona templis Sidē
Novērtējums 9.0 - 6 atsauksmes
Turcija, Sānu
Arhitektūra, Stats
attālums: 0.6 km.
Uz kartes
Sides tūrisma informācijas centrs
Novērtējums 10.0 - 1 pārskats
Turcija, Sānu
Atpūta
attālums: 0.9 km.
Uz kartes
JAUTĀJUMA ATBILDE
Nav jautājumu